Mera Peak 6476 m jesień 2013 (październik)

Jeden z najwyższych szczytów dopuszczony przez władze nepalskie dla wypraw terkkingowych. Prowadzi przez tereny niezamieszkałe piękne i dzikie mimo że miejsca postojów są zagospodarowane tzw. Tea house. Punkt startowy trekkingu to miejscowość Lukla (2800 m) do której dostaniemy się samolotem z Kathmandu. Tutaj opuszczamy tłumy trekkersów którzy idą pod Everest. My udajemy się w kierunku przełęczy Zatrwa La i po 5 dniach marszu dojdziemy do bazy Mera (ok. 5045 m). Tam aklimatyzacja i już po lodowcu w rakach i z linami spróbujemy zdobyć szczyt. Ze szczytu piękny widok na Everest, Lhotse, Baruntse i Makalu.

Powrót ta samą drogą do Lukli.

Przewidywany dzień wylotu z kraju 10 październik, powrót to 30 październik. Ilość uczestników 6-8.

W trekkingu uczestniczą pracownicy ( Szerpowie, kucharz oraz porterzy ) agencji z którą współpracuję ponieważ zezwolenia na Trekking Peaks tylko oni mogą otrzymać. Agencje sprawdziłem podczas ostatniego pobytu w Nepalu umieją gotować i dotrzymują terminów oraz umów.

W cenie :
– 3 noce w Kathmandu w dobrym hotelu w dobrej dzielnicy + śniadania
– zezwolenie na Mera Peak
– wyżywienie podczas całego trekkingu i noclegi w tea House
– portera, który niesie bagaż osobisty do bazy Mera i z powrotem
– wejściówka do Parku
– trekking permit
– opłaty lotniskowe na liniach krajowych

Każdy z uczestników musi się ubezpieczyć od nieszczęśliwych wypadków oraz na ewentualność transportu śmigłowcem.

W cenie nie ma opłat lotniskowych przylot i wylot z Kathmandu, obiady i kolacje w Kathmandu we własnym zakresie.

Każdy z uczestników musi posiadać sprzęt wspinaczkowy (uprząż, karabinki, pętle – 2 szt czekan, raki) oraz turystyczne buty trekkigowe, śpiwór i kurtka puchowa, okulary przeciwsłoneczne, krem UV, plecak 40-60 litrów i trochę ciepłych rzeczy (lista potrzebnego sprzętu będzie przesłana w późniejszym terminie.)

 

Wyprawa na Mera Peak 6476 m. 15.10.2010 – 03.11.2010